Анонс!

Розпорядок богослужінь

Понеділок - п'ятниця:

  • 8:00 – Божественна Літургія
  • 19:00 – Молебень до Христа Чоловіколюбця

Субота:

  • 8:00 – Заупокійна Божественна Літургія
  • 19:00 – Велика Вечірня.

Неділя і свята:

  • 9:00 – Божественна Літургія
  • 11:00 – Божественна Літургія
  • 19:00 – Молебень до Христа Чоловіколюбця

Навечіря свята:

  • 19:00 – Велика Вечірня з Литією

* 12 числа кожного місяця о 18:00 год. – нічні чування перед Крилоською чудотворною іконою Божої Матері 

 

 

Чудотворна ікона

Крилоська Чудотворна Ікона Божої Матері

Історія Богородиці з княжого Галича, що носить тепер назву Крилос, сповнена таємниць, багато з яких дотепер ще не розгадані.

Галицький князь, Ярослав Осьмомисл побудувавши величавий храм Успіння Пресвятої Богородиців 1157 року подбав про Чудотворну ікону, яку привіз із Константинополя і подарував храму. З того часу вона стає покровителькою всього галицького люду.

Ікона Богородиці час від часу покидала осідок на Крилоській горі, горіли церковні кам’яні мури, зводились нові святині, приходили нові покоління, але Чудотворний образ Божої Матері завжди повертався на своє святе місце.

З іконою пов’язано багато таємниць і переказів. Вона привертає увагу прочан з різних куточків України і навіть з-за кордону. Проте нас більше цікавить те, що про ікону зберегла нам історична наука.

В 1707 році єпископ Йосип Шумлянський ікону проголосив чудотворною.

У Національному музеї в Львові, у відділі рукописів та стародруків зберігається документ - Акт візитації від 5 квітня 1774 року, що містить дані про Галицькуку Чудотворну ікону. В цьому описі інвентаря монастиря і каплиці святого Василія говориться: … « в каплиці, під дзвіницею мурованою, під покровом Василія Великого, у вівтарі, який зроблений чеканкою і позолочений … є образ чудотворний святої Марії з Сокільського монастиря, перенесеного ще за перебування йогомості (священика. -Авт.) Антонія Седлевича, настоятеля Крилоської церкви, офіційно в катедру Крилоську. Ікона була із засувою святого отця Василія Великого». До сьогодні в апсиді каплиці залишилося вирубане місце під іконостас, де стояла ікона».

Перше відоме нам зображення ікони належить до 1896 року, коли до літньої митрополичої резиденції в Крилосі приїзджав Митрополит Сильвестр Сембратович - рідний брат настоятеля Крилоської Успенської церкви о. Юліана Сембратовича. Тоді для вшанування митрополита священики Галичини винесли Галицький Чудотворний образ і сфотографувалися біля нього.

Про автентичність Галицької Чудотворної ікони зробив висновок Митрополит Андрей Шептицький, відбуваючи візитацію до Крилоса. 21 червня 1906 року в інвентарній книзі Крилоської Успенської церкви він зробив відповідний запис, копія цього документу зберігається до сьогоднішнього часу.

У державному архіві Івано-Франківської області (Ф. 389. Оп. 2. Спр.34. - С. 231) - є дані про інвентаризацію від 3 липня 1954 року, що зафіксувала У Крилоському храмі 86 одиниць церковних речей, 10 великих образів і Чудотворний образ Матері Божої, який «користувався особливою шаною…».

У 2006 році Український регіональний науково реставраційний інститут «Укрзахідпроектреставрація» провів дослідження ікони Богородиці Одигітрії. Аналізи досліджень показали, що ікона є підокладною.

Важливим моментом відновлення історичної пам’яті стало коронування Галицької Чудотворної ікони Пречистої Діви Марії Одигітрії 28 серпня 2006 року Блаженнішим Любомиром Гузаром . Свого часу ця ікона вже була коронована, але в період Першої світової корону було втрачено.

Спішімо до стіп Пресвятої Богородиці, що прославилася у Галицькій Чудотворній іконі з Крилоса, несім свої смутки, жалі, тривоги, проблеми. Вона їх з радістю прийме, представить своєму Синові Всемогутньому Богу, і будьмо певні, що Христос їй не відмовить, а зішле великі ласки для тих хто з вірою попросить!

 


Copyright © 2016. All Rights Reserved.